Admin Theme UIKit a CKEditor 5.0

23. 10. 2017 publikoval Pavel Tajduš a článek zařadil do kategorie Novinky.

Nová šablona administrace

V poslední době se novinky ze světa Processwire týkají převážně nové šablony administrace. Ta je založená na UIKit. Ryan na blogu Processwire pravidelně komentuje pokroky při tvorbě nové šablony. Podle posledních informací by měla být vypuštěna nová verze ProcessWire v řádu několika málo týdnů.

Přiznám se, že osobně si ještě na novou šablonu zatím v některých částech administrace nemůžu zvyknout, ale to si sedne. Mimochodem pro tento web používám právě tuto šablonu. Jakmile vyjde produkční verze, pustím se do překladu, aby celý Processwire byl krásně česky.

Administrace Processwire

Pokud se vám nová šablona administrace líbí, můžete si stáhnout její DEV verzi a vyzkoušet. Na produkční weby ji ale ještě nepoužívejte.

https://github.com/ryancramerdesign/AdminThemeUikit

CKEditor 5.0

Další, a podle mě ještě zajímavější novinkou je nový CKEditor verze 5.0. Podstatně vylepšuje uživatelský zážitek, a přidává možnost psát Markdown stylem. Osobně se na něj velmi těším. CKEditor je prozatím v Alfa verzi, takže ještě bude nějaký čas trvat, než se dostane do ProcessWire. Nicméně čekání si můžete zkrátit zkoušením na demo webu.
A nebo mrkněte na ukázku na youtube.